Objevujte Železnorudsko

Destinační spolek Železnorudska pro Vás připravil několik turisticky atraktivních balíčků. Proč balíčků? Protože ke krásným výletům v nádherné přírodě je přibalen příběh. Příběh neznámý nebo téměř zapomenutý, ale velmi silný. Můžete se tak vydat např. po stopách osvobozování Železnorudska americkou armádou, navštívit místa únosů německý antifašistů gestapem i sledovat jízdu obrněného vlaku vzbouřených železnorudských legionářů na Klatovy a Plzeň.

Dále Vám představíme několik velmi atraktivních turistických tipů doplněných velmi bohatou fotogalerií. Zaměříme se i na poznávání hraničních hor, které jsou z důvodu ochrany přírody z české strany nepřístupné. Vystoupat na ně a pokochat se výhledem do české kotliny i Bavorska však můžeme z bavorské strany. A právě Železnorudsko je ideálním východiskem pro tyto výlety.

A do balíčku ještě patří služby, kterých Železnorudsko může nabídnout dostatek. V závěru článků tedy najdete odkazy na výběr některých služeb, které naše destinace doporučuje.

Ze Železné Rudy k nejvyššímu šumavskému vodopádu, na severních svazích Královského hvozdu.
Vydejte se s námi poznat turisticky atraktivní místa v okolí Železné Rudy, které byly v roce 1945 svědkem bojových střetů.
Zapomenutý příběh očima četnického strážmistra Jana Manocha
Krása i smutek. Třikrát postavenou a třikrát zbořenou Juránkova chatu připomíná jen rumiště cihel.
V létě i v zimě je nejvyšší hora ze Železné Rudy snadno dostupná.
Vydejte se po stopách vzpoury želenorudských legionářů, kteří ovládli město a s obrněným vlakem pak i Nýrsko, Janovice a Klatovy

Prosba pro návštěvníky Železnorudska

Prosíme o vyplnění krátkého anonymního dotazníku návštěvnické spokojenosti. Pochvalte poskytovatele služeb, se kterými jste spokojeni.

Formulář zde...

Výzva pro poskytovatele služeb na Železnorudsku

Máte zájem spolupracovat s naší destinací? Máte zájem dostávat informace o naší činnosti?
Kontaktujte nás: destinace@zeleznorudsko.info